Sjajnoj Italiji pripao spektakl protiv Belgije za plasman u polufinale Eura

Nogometaši Italije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva nakon što su večeras u Minhenu pobijedili selekciju Belgije rezultatom 2:1. Za mjesto u finalu Eura borit će se protiv Španije.

Obje ekipe krenule su razigrano u meč, a Italija je već u 13. minuti postigla gol preko Bonuccija. Međutim, on je bio poništen nakon provjere VAR-a jer se Chiellini nalazio u ofsajdu. Uzvratila je Belgija preko De Bruynea, ali je Donnarumma sjajno odbranio paradom.

Prilike su se nizale jedna za drugom i u narednim minutama. Donnarumma je ponovo dokazao klasu odbranom prizemnog udarca Lukakua, dok je i Courtois bio siguran na drugoj strani.

A onda u 31. minuti gol za Italiju. Barella je sve sam napravio te uspio naciljati dalji ugao Courtoisovog gola za vodstvo Italije koja je u prvom poluvremenu imala više od igre.

Uslijedio je potom pravi spektakl u završnici prvog poluvremena. Prvo je Insigne krasnim golom udvostručio prednost Italije, a u sudijskoj nadoknadi Lukaku je smanjio prednost golom iz penala nakon što je Doku pao u šesnaestercu Italije. Ujedno je 2:1 za Italiju bio rezultat prvog poluvremena.

Belgija je krenula žestoko u drugom poluvremenu, a prvu veliku priliku imali su pola sata prije kraja meča kada je Lukaku loše pucao iz odlične situacije, ali je Spinazzola zaustavio loptu pred samu gol-linijom. Uzvratila je Italija pet minuta kasnije, ali je Spinazzola pucao pored gola nakon što je izašao sam ispred Courtoisa.

Kako se primicao kraj meča zaredale su se izmjen i povrede, zbog kojih su ranije teren morali napustiti Chadli na jednoj, odnosno Spinazzola na drugoj strani. Belgije je jalovo napadala do kraja susreta pa promjene rezultat nije bilo i Italija je mogla početi sa slavljem.

Italije će u polufinalu Evropskog prvenstva igrati protiv Španije koja je danas nakon penala izbacila Švicarsku. Meč između Italije i Španije igra se u utorak na stadionu Wembley.