Skandal u Zvorniku, omladincima Radničkog na autobusu nalijepljene naljepnice s likom Ratka Mladića

Skandal u Zvorniku, omladincima Radničkog na autobusu nalijepljene naljepnice s likom Ratka Mladića

Umjesto sportskog duha i fer igre juniorska i kadetska selekcija Fudbalskog kluba Radnički iz Lukavca jučer su u Zvorniku doživjele neprijatnost koja je potpuno bacila sjenku na sportski događaj.

Naime, nakon prvenstvene utakmice protiv domaće ekipe Drine iz Zvornika, autobus kojim su se mladi fudbaleri vraćali kući bio je oblijepljen naljepnicama sa likom presuđenog ratnog zločinca. Ovaj čin izazvao je ogorčenje, kako u klubu, tako i u javnosti te je ocijenjen kao sramna provokacija i čin koji nema nikakve veze sa sportom.

Iz FK Radnički Lukavac su poručili da ovakvo ponašanje predstavlja “fašistički ispad koji zaslužuje najoštriju osudu”. Ovo je slika i prilika onih koji misle da sport treba biti sredstvo mržnje, a ne zajedništva”, poručili su iz kluba.

Podsjetimo, juniori Radničkog su pobijedili vršnjake Drine rezultatom 2:1.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS