SP u rukometu: Pogledajte raspored utakmica

Katar će od 15. januara do 1. februara biti domaćin Svjetskog prvenstva u rukometu.

Po prvi put u historiji plasman na smotru najboljih izborila je i rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine.

NA SP-u će sudjelovati 24 reprezentacije, a takmičenje će se igrati u dva grada -Lusailu i Dohi. Budući da će se na ovom SP-u igrati ukupno u tri dvorane (1 Lusail, 2 Doha) Svjetska rukometna federacija (IHF) odustala je od dosadašnje prakse kada se smotra najboljih rukometaša organizirala po načelu da bi svaka grupa bila smještena u svom gradu i reprezentacije bi u istoj dvorani igrale svih pet dvoboja grupne faze.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nalazi se u grupi B, zajedno sa reprezentacijama Hrvatske, Makedonije, Irana, Austrije i Tunisa.

Prvu utakmicu će rukometni ‘Zmajevi’ odigrati 16. januara u 13 sati protiv selekcije Irana.

Donosimo raspored svih utakmica i zasad poznate termine po srednjoevropskom vremenu.

Grupa A

15. januara u 18:30: Katar – Brazil
16. januara u 15:00: Španija – Bjelorusija
16. januara u 15:00: Slovenija – Čile

17. januara u 15:00: Brazil – Španija
17. januara u 15:00: Bjelorusija – Slovenija
17. januara u 17:00: Čile – Katar

19. januara u 15:00: Španija – Čile
19. januara u 15:00: Bjelorusija – Brazil
19. januara u 17:00: Slovenija – Katar

21. januara u 15:00: Slovenija – Brazil
21. januara u 15:00: Čile – Bjelorusija
21. januara u 17:00: Katar – Španija

23. januara u 15:00: Brazil – Čile
23. januara u 15:00: Španija – Slovenija
23. januara u 17:00: Katar – Bjelorusija

Grupa B:

16. januara u 13:00: BOSNA I HERCEGOVINA – Iran
16. januara u 15:00: Makedonija – Tunis
16. januara u 17:00: Hrvatska – Austrija

17. januara u 17:00: Tunis – Hrvatska
17. januara u 17:00: Iran – Makedonija
17. januara u 19:00: Austrija – BOSNA I HERCEGOVINA

19. januara u 17:00: BOSNA I HERCEGOVINA – Makedonija
19. januara u 17:00: Hrvatska – Iran
19. januara u 19:00: Austrija – Tunis

21. januara u 15:00: Iran – Austrija
21. januara u 17:00: BOSNA I HERCEGOVINA – Tunis
21. januara u 17:00: Makedonija – Hrvatska

23. januara u 15:00: Tunis – Iran
23. januara u 17:00: Makedonija – Austrija
23. januara u 17:00: Hrvatska – BOSNA I HERCEGOVINA

Grupa C:

16. januara u 17:00: Alžir – Francuska
16. januara u 19:00: Francuska – Češka
16. januara u 19:00: Švedska – Island

18. januara u 17:00: Island -Alžir
18. januara u 19:00: Češka – Švedska
18. januara u 19:00: Egipat – Francuska

20. januara u 17:00: Češka – Egipat
20. januara u 19:00: Francuska – Island
20. januara u 19:00: Švedska – Alžir

22. januara u 19:00: Švedska – Egipat
22. januara u 19:00: Island – Češka
22. januara u 19:00: Alžir – Francuska

24. januara u 17:00: Egipat – Island
24. januara u 19:00: Alžir – Češka
24. januara u 19:00: Francuska – Švedska

Grupa D:

16. januara u 13:00: Rusija – Saudijska Arabija
16. januara u 17:00: Poljska – Njemačka
16. januara u 19:00: Danska – Argentina

18. januara u 17:00: Argentina – Poljska
18. januara u 17:00: Njemačka – Rusija
18. januara u 19:00: Saudijska Arabija – Danska

20. januara u 17:00: Poljska – Rusija
20. januara u 17:00: Argentina – Saudijska Arabija
20. januara u 19:00: Danska – Njemačka

22. januara u 17:00: Poljska – Saudijska Arabija
22. januara u 17:00: Njemačka – Argentina
22. januara u 19:00: Rusija – Danska

24. januara u 17:00: Saudijska Arabija – Njemačka
24. januara u 17:00: Rusija – Argentina
24. januara u 19:00: Danska – Poljska

Nokaut faza počinje osminom finala u kojoj će se četiri utakmice odigrati 25. januara, a još četiri dan kasnije.

Četvrtfinala su na programu 28. januara, polufinala 30.01., dok se posljednjeg dana (1. februara) igraju utakmica za treće mjesto i finale.

bportal.ba