Španija u završnici srušila Italiju i zakazala finale Lige nacija protiv Hrvatske

Nogometaši Španije plasirali su se u finale Lige nacija nakon što su večeras na stadionu De Grolsch Veste savladali selekciju Italije rezultatom 2:1.

Španija je povela već u trećoj minuti nakon katastrofalne greške Bonuccija. Driblao je kao posljednji igrač i izgubio loptu, a onda je Yeremy lagano matirao golmana za 1:0.

Ipak, samo sedam minuta kasnije dosuđen je penal za Italiju nakon što je Normanda pogodila lopta u ruku. Siguran s bijele tačke bio je Immobile.

Italije je deset minuta kasnije postigla i novi gol, ali je on bio poništen nakon gledanja VAR-a budući da je strijelac Fratessi bio u ofsajdu. Do kraja prvog poluvremena Italija je bila bolja ekipa, ali promjene rezultata nije bilo.

Španija je krenula žestoko u drugom poluvremenu. Prvo je Donnarumma čudesno odbranio nakon šuta Merina, a onda se Moprata nije dobro snašao na odbijenu loptu. Četiri minute kasnije Rodri je probao atraktivno, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Imala je i Italija u 64. minuti dobru šansu preko Frattessija, ali se odlično snašao Simon i fantastačno odbranio.

Utakmica se potom primirila i svi su mislili da nas očekuju produžeci, a onda je Španija dvije minute prije kraja meča ponovo došla u vodstvo. Strijelac je bio rezervista Joselu za konačnih 2:1.

Španija će u finalu Lige nacija igrati protiv Hrvatske, a ovaj duel je zakazan za nedjelju u 20:45 sati. Ranije tog dana Italija i Nizozemska će igrati utakmicu za treće mjesto.