Španski novinari na aerodromu postavljali neprimjerena pitanja igračima Sheriffa

Nogometaši Sheriffa sinoć su u Madridu napravili pravi podvig savladavši favorizovani Real (1:2), a šokirani španski mediji nisu se libili postaviti neprimjerena pitanja timu koji su očigledno potcijenili.

Naime, novinari El Chiringuita su nakon meča na aerodromu sačekali igrače Sheriffa i postavljali im pitanja.

Jedno od pitanja, koje je naišlo i na osude korisnika društvenih mreža, glasilo je: “Da li ste vi uopšte profesionalni nogometaši?”

Odgovor na ovo neprijatno pitanje dao je 26-godišnji peruanski štoper Gustavo Dulanto, koji je odlično odigrao u odbrani svog tima tokom jučerašnjeg susreta.

“Da, svi smo profesionalci”, kratko je odgovorio Dulanto, koji je očito bio dosta iznenađen pitanjem.

Podsjetimo, Sheriff je poveo golom Jahšibojeva u 25. minutu. Real je do izjednačenja stigao u 65. minutu golom Benzmeme iz penala, a pobjedu gostima donio je Thill u 90. minuti.

Sheriff je prvi na tabeli grupe D sa šest osvojenih bodova. Real je drugi s tri, dok Inter i Shakhtar imaju po jedan osvojeni bod.