Sutra privremena obustava saobraćaja zbog vozila sa tijelima žrtava genocida u Srebrenici

Sutra privremena obustava saobraćaja zbog vozila sa tijelima žrtava genocida u Srebrenici

Zbog osiguranja kretanja kolone vozila koja prevoze ekshumirana identificirana tijela žrtava počinjenog masakra i genocida u Srebrenici, u četvrtak, 9. jula od 11.00 do 13.00 sati, doći će do privremene obustave saobraćaja na trasi kretanja (ulice Alipašina, Maršala Tita, Mula Mustafe Bašeskije, Telali i Brodac) i do izmjena u odvijanju javnog gradskog prevoza.

Tramvajski saobraćaj odvijat će se na relaciji Ilidža – Željeznička stanica. Trolejbuski saobraćaj na linijama 102 Otoka – Jezero, 107 Dobrinja – Jezero i 105 Trg Austrije – Vogošća u dijelu ulice Alipašina bit će zaustavljen u vrijeme prolaska kolone. Autobuska linija linija 31e Vijećnica – Dobrinja bit će preusmjerena na Trg Austrije. Autobuska linija 16b Dom Armije – Koševsko Brdo i minibus linija 74 Park – Sedrenik polazit će sa terminala Sutjeska.

Privremena izmjena režima saobraćaja sastoji se iz obustave saobraćaja za vrijeme prolaska kolone u odobrenom terminu i navedenim saobraćajnicama prema procjeni i uputstvima od pripadnika MUP-a Kantona Sarajevo, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću KJKP GRAS. 

Komentarišite članak:
Pročitano ukupno 28 puta, 28 pregleda danas
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS