Svi se smiju Cristianu Ronaldo zbog ovog podatka

Barcelona je sinoć savladala Real Madrid na Santiago Bernabeuu rezultatom 3:2.

Lionel Messi je u zadnjim sekundama sudijske nadoknade nakon sjajne akcije koju je počeo Sergi Roberto savladao golmana Reala Keylora Navasa za konačnih 3:2 i velika tri boda.

Uz već pomenutog Messija koji je sinoć postigao dva gola, najbolji pojedinci bili su upravo golmani Navas i Andree Ter Stegen koji je imao 12 uspješnih odbrana.

Pasovi Ter Stegena

Ono čime se njemački golman može pohvaliti su i pasovi koji je imao sinoć.

Pasovi Cristiana Ronalda

Naime, poredeći broj uspješnih dodavanja sa Cristianom Ronaldom, Ter Stegen imao je 22 uspješna pasa dok je Ronaldo imao osam manje.

Nogometaši Barcelone ostali su u igri za osvajanje naslova španskog prvaka, nakon što su u fantastičnom ‘El Clasicu’ u Madridu svladali domaći Real rezultatom 3:2.

Domaće je u vodstvo doveo Casemiro u 28. minuti, no vodstvo Reala potrajalo je svega pet minuta. Messi je u 33. pogodio za 1:1, a za 2:1 fantastičan gol zabio je Rakitić u 73. minuti.

Četiri minute kasnije Sergio Ramos dobio je izravan crveni karton zbog preoštrog starta i činilo se da je tu kraj priče.

Ipak, u 86. Real preko Rodrigueza izjednačuje na 2:2, a novi preokret uslijedio je u sudijskoj nadoknadi kada je za pobjedu Barcelone svog drugi pogodak zabio Messi.

Pet kola prije kraja Barcelona je izbila na vrh tabele sa 75 bodova, koliko ima i Real, ali uz slabiju gol razliku.

No, Real i dalje ima sve u svojim rukama s obzirom da ima utakmicu manje u odnosu na Katalonce.