Taekwondo klub Kwon ostvario zapažene rezultate na državnom prvenstvu

U Zenici je jučer održano državno prvenstvo u taekwondo-u na kojem je nastupilo preko 700 takmičara iz čitave države.

Na ovom turniru učešće je zauzeo i Taekwondo klub Kwon – Klopče, te ostvario zapažene rezultate.

Tako je Tin Jurešič ostvario tri pobjede i  postao Državni prvak u kategoriji Kadeta do 57 kilograma.

Sami Beganović je sa tri ubjedljive pobjede i izgubljenom borbom bodom razlike osvojio drugo mjesto u kategoriji mlađi kadet do 39 kilograma.

Irma Kulačić sa dvije pobjede osvojila je drugo mjesto i postala vice prvak u kategoriji kadetkinja do 37 kilograma.

Afan Muslija je nastupio u kategoriji do 30 kilograma, ali je ostao bez medalje.

Također, vrijedi spomenuti tehničke operatere koji su učestvovali na turniru i to Amna Kulačić, Emela Hukić i Ena Beganović.

-Za mjesec dana očekuje nas Federalno prvenstvo na kojem ćemo nastupati sa još većim brojem takmičara – poručili su iz kluba.