Tri boda ostala u Belgiji: Debakl reprezentacije Bosne i Hercegovine

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko Prvenstvo, gostovala je u Belgiji. I ovaj put, u Belgiju smo otputovali puni optimizma, nošeni pobjedom iz prošlog kola od 5:0 koja je ostvarena nad reprezentacijom Estonije.

Optimizam i veliko očekivanje nas je dosta puta kaznilo, nažalost to se desilo i ovaj put. Loše smo otvorili meč, reprezentacija Belgije je apsolutno dominirala na početku utakmice i pritisak im se nažalost isplatio u 26. minuti, kada je Emir Spahić loše reagovao i loptu nespretno smjestio u vlastiti gol.

Nismo se stigli ni oporaviti od šoka, a uslijedila je velika greška Jajala, nakon kojeg reprezentacija Belgije dolazi do prednosti od 2:0 a strijelac je bio Eden Hazard.

Na odmor se otišlo rezultatom od 2:0 i očekivala se bolja igra naše reprezentacije u nastavku, ali ponovo smo kažnjeni u 60. minuti, kada je Alderweireld pogodio za 3:0.

Nakon tog gola, sve nade su pale u vodu, i pad morala u našoj reprezentaciji je itekako došao do vidjela. Rezultat od 4:0 je postavio Lukaku u 79.minuti.

Ostaje nada, da će se naša reprezentacija što prije oporaviti od ovog poraza, jer već u ponedjeljak dočekujemo Kipar u Zenici.