Android
U Zavidovićima otkazan koncert Alena Islamovića zbog nastupa 11. jula u Srbiji

Organizacioni odbor “Ljeta u gradu 2026” Grada Zavidovići, nakon obavljenih konsultacija donio je odluku da otkaže koncert Alena Islamovića, planiran u okviru ove manifestacije.
Ovu je informaciju potvrdila i Gradonačelnica Grada Zavidovići, Erna Merdić Smailhodžić.
“Koncert Alena Islamovića, koji je održan 11. jula u Kraljevu, na dan kada Bosna i Hercegovina i cijeli civilizirani svijet obilježavaju godišnjicu genocida u Srebrenici, za Grad Zavidovići je neprihvatljiv i duboko neprimjeren.
Zbog poštovanja prema žrtvama genocida, njihovim porodicama i vrijednostima koje naš grad baštini, smatramo da nakon takvog postupka Alenu Islamoviću nije mjesto na manifestaciji kojoj je pokrovitelj Grad Zavidovići.
Naša je obaveza čuvati dostojanstvo sjećanja na žrtve i pokazati da postoje vrijednosti od kojih ne odustajemo. O novom izvođaču koji će nastupiti umjesto Alena Islamovića javnost ćemo blagovremeno obavijestiti u narednim danima”, poručeno je.
Podsjećamo, Alen Islamović je 11. jula na Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici nastupao je na Trgu srpskih ratnika u Kraljevu u okviru manifestacije Veseli spust na Ibru te izazvao osudu bh. javnosti.
Ovaj se datum obilježava kao dan kolektivnog sjećanja na genocid u Srebrenici.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE
























