Portal 072info

Uplaćena druga rata stipendija Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je gradovima i općinama doznačilo drugu od tri rate stipendije Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport za akademsku 2019/2020. godinu. Uplaćen je iznos od 322.000 KM, a isplatu sredstava će izvršiti resorne službe općina i gradova u skladu s konačnom listom koju lokalnim zajednicama dostavlja ovo ministarstvo.

Ukupno 1.571 student sa prebivalištem na području ZDK, koji je ispunjavao uslove iz konkursa, dobio je stipendiju u iznosu od 600 KM. Među korisnicima su i 42 studenta koji su ostvarili pravo na stipendiju u dvostrukom iznosu, a to su studenti koji studiraju za deficitarna zanimanja i imaju minimalan prosjek ocjena 8,5.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

Broj korisnika i raspodjela stipendija po općinama i gradovima je sljedeći:

Općina/gradZadovoljavaju kriterijeDeficitarni / 8,5 i višeUkupnoStipendija 600,00 KMI rata
BREZA3533822.800,007.600,00
DOBOJ JUG101600,00200,00
KAKANJ159416397.800,0032.600,00
MAGLAJ2902917.400,005.800,00
OLOVO8084.800,001.600,00
TEŠANJ2945299179.400,0059.800,00
USORA110116.600,002.200,00
VAREŠ8084.800,001.600,00
VISOKO130113178.600,0026.200,00
ZAVIDOVIĆI8939255.200,0018.000,00
ZENICA73426760456.000,00151.800,00
ŽEPČE7307343.800,0014.600,00
UKUPNO1.571421.613967.800,00322.000,00
Podijelite članak
  • 2
    Shares
REKLAMA
KRAJ REKLAME

Počitajte još

Vlada ZDK finansirala zamjenu podova i namještaja u Studentskom centru u Zenici

072info.com

Potpisani ugovori o zapošljavanju 23 demobilisana borca iz ZDK

072info.com

Održana prva konstituirajuća sjednica Vijeća za razvojno planiranje i upravljanje razvojem u ZDK

072info.com
REKLAMA
KRAJ REKLAME

Zapratite nas na FB! (PROMO)