Android
Užas u Beogradu: 18-godišnjak brutalno pretučen zbog dukserice ‘Partizana’, bore mu se za život

U beogradskom naselju Zemun se dogodio stravičan incident u autobusu, gdje je dvadeset mladića nasrnulo na 18-godišnjaka i brutalno ga pretuklo. Prema izvještajima, pretučen je mladi navijač Partizana O. L., a razlog je bila dukserica s obilježjima Partizana koju je nosio.
Mladić je životno ugrožen, konstatovane su mu teške tjelesne povrede, uključujući prijelom lobanje, ruke i noge, uz kritično unutrašnje krvarenje mozga. U policijskom zapisniku navodi se da su napadači bili naoružani motkama i palicama.
Fudbalski klub Partizan oštro je osudio incidente i porast nasilja među navijačima, uključujući i napad na mladića koji je pretučen zbog nošenja obilježja kluba. Iz kluba su poručili da ovo nije pitanje sporta, već pitanje bezbjednosti i zdravog društva, te da rivalstvo ne smije biti opravdanje za mržnju.
Napadači na 18-godišnjaka su pobjegli, a sumnja se da je riječ o pripadnicima navijačke grupe Fudbalskog kluba Zemun. Nadležne institucije su pozvane da hitno i odlučno reaguju.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














