lfcU derbiju 25. kola engleskog Premiershipa Liverpool je na Anfield Roadu pregazio Arsenal sa visokih 5:1 i tako se vratio u borbu za naslov prvaka.

Derbi koji se dugo s nestrpljenjem očekivao trebao je biti neizvjestan i napet do samog kraja utakmice, ali nažalost po navijače Arsenala neizvjesnost je trajala izuzetno kratko. Golman Arsenala morao je u mrežu po loptu već u prvoj minuti meča kada ge je matirao Martin Škrtel.

Gosti se nisu oporavili od početnog šoka, a već je bilo 2:0. U 10. minuti je nakon odlično izvedenog kornera najviši u kaznenom prostoru Arsenala bio Martin Škrtel i drugim golom na utakmici matirao golmana Arsenala. Četiri minute kasnije gledaoci su vidjeli najljepši potez na utakmici.

Luis Suarez je fantastičnim udarcem sa skoro 30 metara pogodio stativu Arsenalova gola, a da je lopta završila u mreži to bi bio, vjerovatno najljepši pogodak sezone. Međutim, samo minutu kasnije ponovo se tresla mreža gostiju iz Londona. Ovaj put je strijelac bio Raheem Sterling.

Potpuna dominacija Redsa i potop Arsenala nastavljen je u 20. minuti kada je Daniel Sturridge pogodio za 4:0. Do kraja prvog poluvremena rezultat s nije mijenjao iako je Liverpool bio konstantna prijetnja po gol gostiju.

skrtelDrugo poluvrijeme je počelo skoro na identičan način, samo je ovaj put igračima Liverpoola za pogodak bilo potrebno sedam minuta. Drugim golom na utakmici Daniel Sturridge je otklonio sve nedoumice oko pobjednika, ako ih je uopšte bilo i nakon prvih 20 minuta.

Arsenal je uspio smanjiti rezultat u 68. minuti iz penala preko Mikela Artete, a penal je skrivio kapiten Liverpoola Steven Gerrard koji je srušio Chamberlaina. Do kraja utakmice je Arsenal imao nešto više posjed lopte u svojim nogama, ali nisu uspjeli napraviti ništa ozbiljnije.

Arsenal je doživio težak poraz. Debakl. Jedino čime navijači i Arsene Wenger mogu biti zadovoljni je povratak Jack Wilshera u sastav nakon teške povrede. Liverpool se nakon nekoliko lošijih rezultata vratio na pravi put i ponovo uključio u borbu za naslov prvaka.

Liverpool 5-1 Arsenal (All Goals) 08… by ourmatch