bayernNogometaši Bayerna očekivano su ovjerili plasman u četvrtfinale Lige prvaka, no nisu baš priuštili spektakl svojim navijačima u uzvratu protiv Arsenala.

Topnici su na Allianz-Arenu stigli s ciljem da naprave čudo, što je najavljivao njihov menadžer Arsene Wenger, no bavarski stroj nije se dao iznenaditi.

Prvo poluvrijeme završeno je bez previše uzbuđenja, bez golova i sa igrom u kojoj je Bayern dominirao, a Arsenal čekao svoje šanse iz kontranapada. Na otvaranju utakmice Bayern je zaprijetio preko Schweinsteigera, koji je pucao s 30 metara, ali je Fabianski lako uhvatio loptu.

Prva prva prilika na utakmici viđena je u 21. minuti, no Robben nije bio precizan poslije jedne brze kontre domaćih. Uzvratio je Arsenal tek nakon pola sata igre, ali je Giroudov udarac glavom Neuer bez problema zaustavio.

Dobar napad Bavaraca na pet minuta do kraja prvog dijela. Agilni Robben je izblokiran nakon sjajnog prodora Goetzea. Goetze je imao dobru šansu u 45. minuti, Fabianski je spasio Topnike, a pokušao je u prvom dijelu i Mandžukić.

Wenger na odmoru odmah mijenja. U igru je ušao Rosicky umjesto lošeg Oezila. Poveo je Bayern u 55. minuti. Ribery je prošao po lijevoj strani, sjajno poigrao Schweinsteigera, koji se namjestio i onda savladao Fabianskog.

Dvije minute kasnije, Arsenal se vraća. Podolski krade loptu na lijevoj strani Bayernove polovice, ušao je u kazneni prostor i onda snažnim udarcem zatresao mrežu Neuera za 1:1. Nakon tog pogotka, Arsenal je krenuo na sve ili ništa, no i Bayern je želio pobjedom pred svojim navijačima okončati nastup.

Do kraja utakmice, ipak, nismo vidjeli više golova i Bayern s ukupnim rezultatom 3:1 ide dalje, te je definitivno glavni kandidat za naslov evropskog prvaka. Mogli su Bavarci do pobjede, Robben je u 90. minuti iznudio penal, ali je Mullerov udarac odbranio Fabianski.