atalantaNogometaši Intera savladali su u nedjelju u utakmici 27. kola italijanske Serije A Torino s minimlnih 1:0.

Inter je na Giuseppe Meazzi ugostio nezgodnu momčad Torina, no Nerazzurri su uspjeli da stignu do 11. pobjede i zadrže petu poziciju koja vodi u Evropu.

Jeidni gol postigao je Rodrigo Palacio u 30. minuti, glavom na sjajan način matiravši torinskog golmana poslije centaršuta Estebana Cambiassa.

Lazio je razočarao na Olimpicu, gdje je Atalanta pogotkom Moraleza iz 60. minute slavila tri boda. Od 64. minute rimski sastav je igrao s igračem manje jer je Candreva isključen, a naš reprezentativac Senad Lulić igrao je drugih 45 minuta. Na poluvremenu je zamijenio Onazija.

Za Lazio je ovo bio deveti poraz, a za goste iz Bergama 10. pobjeda. Chievo je u Veroni golom Paloschija iz penala u petoj minuti poveo protiv Genoe, ali je iskusni Gilardino u 88. zabio za 1:1, ali je Paloschi iz još jendog penala postigao gol za slavlje domaćih u sudijskoj nadoknadi.

Parmi je Biabiany donio vodstvo nad Veronom, a pobjedu je ovjerio Shelotto u 92. minuti. U duelu Bologne i Sassuola nije bilo pogodaka.

Najzanimljivije bilo je u okršaju Sampdorije i Livorna u Đenovi. Gosti su na poluvremenu vodili sa 2:0 uz dva gola Ibraimija, ali u nastavku veliki preorket domaćih i čak četiri gola. Krstičić je odmah po ulasku u igru zabio za 1:2, a onda autogol Ceccherinija u 53. minuti.

Livorno su dokrajčili Okaka u 68. minuti, odnosno Gabbiadini u 75. minuti. Juventus je ranije s 1:0 porazio Fiorentinu (golom Asamoaha), dok će derbi susert večeras na San Paolu odigrati Napoli i Roma našeg Miralema Pjanića.

Serija A, 27. kolo:
Bologna – Sassuolo 0:0
Chievo – Genoa 2:1 (Paloschi 5 – penal, 92 – penal/ Gilardino 88 )
Inter – Torino 1:0 (Palacio 30)
Lazio – Atalanta 0:1 (Moralez 60)
Parma – Verona 2:0 (Biabiany 20, Shelotto 92)
Sampdoria – Livorno 4:2 (Krstičić 49, Ceccherini 53 – ag, Okaka 68, Gabbiadini 75/ Ibrahima 19, 27)