atletico1Fudbaleri Atletico Madrida savladali su danas u 24. kolu španske Primere na Vicente Calderonu ekipu Valladolida s 3:0, te su na taj način ponovo preuzeli vrh tabele.

Atletico je odlično otvorio utakmicu i za samo četiri minute su postigli dva pogotka. Do vodstva su stigli u trećoj minuti. Gabi je kratko dodao do Raula Garcije, koji preciznim udarcem pogađa za  prednost domaćih od 1:0.

Već u narednom napadu Atletico stiže do drugog gola. Garcia je ovog puta sjajni proigrao Diega Costu, koji lobuje golmana Valladolida, te povećava vodstvo na 2:0.

Atletico je bio zadovoljan ovim rezultatom, te iako su imali više od igre u prvom dijelu, velikih prilika nije bilo. S druge strane, Valladolid praktički nije ni pogledao prema golu Thibouta Curtoisa, pa se na odmor otišlo sa sigurnih 2:0 za Jorgandžije.

atleticoNakon što je u uvodnim minutama drugog poluvremena Valladolid imao nešto loptu više u svom posjedu, Atletico ponovo dolazi do daha. Stvorili su nekoliko prilika pred golom Marina, a najbolju je imao Mario Suarez, koji je u 66. minuti pogodio prečku.

Ipak, u 74. minuti domaći tim stiže do trećeg gola. Nakon dobro izvedenog kornera, Diego Godin je glavom pogodio za uvjerljivih 3:0.

Ovaj rezultat se na kraju ispostavio i kao konačan u ovom susretu.