btotenhemTottenham je večeras na svom terenu u okviru prvog susreta osmine finala UEFA Evropske lige dočekao lisabonsku Benficu. Gosti su slavili 3:1.

Prvu pravu priliku na susretu imao je domaćin. Christian Eriksen je uposlio Sandra na vrhu šesnaesterca, ali defanzivac Tottenhama loše šutira. Do 30. minute susreta i jedna i druga ekipa imala je svoje prilike, ali onih pravih nije bilo, a onda šok na White Hart Laneu.

Ruben Amorim je poslao sjajnu loptu za Rodriga koji šalje loptu u donji desni ugao Llorisovog gola. Pokušao je domaćin doći do izjednačenja u prvom poluvremenu, ali izvrsna odbrana Benfice to nije dozvolila. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta 1:0 za goste.

Domaćin je zaprijetio već u trećoj minuti nastavka, ali je jako loše šutirao reprezentativac Toga, Emmanuel Adebayor. Gosti su zaprijetili u 59. minuti susreta preko Rubena Amorima, ali je odlično intervenisao Francuz na golu Pijevaca.

Nakon intervencije Llorisa lopta je otišla u korner, a nakon tog kornera kapiten ekipe iz Lisabona, Luisao je postigao drugi pogodak na susretu. Domaćin je smanjio u 64. minuti susreta, a strijelac je nakon slobodnog udarca bio Danac, Christian Eriksen.

benfica

Gosti su sve dileme u ovom susretu riješili u 82. minuti susreta, a strijelac je opet bio kapiten Benfice, Luisao. Lopta se odbila do defanzivca ekipe iz Lisabona, koji je bez većih problema zakucao u mrežu Llorisa. Ostalo je do kraja susreta 3:1 za Benficu.