bayernNjemački velikani Bayern i Borussia Dortmund upisali su gostujuće pobjede u utakmicama 20. kola njemačke Bundeslige.

Borussia je u Bremenu razbila Werder sa 5:1 i podsjetila na neke prethodne sezone (ove su Milioneri daleko od pravog izdanja). Lewandowski je u 26. minuti načeo mrežu Werdera, a zatim je Mkhitaryan u 41. povisio na 2:0.

Na otvaranju drugog dijela Friedrich je zabio za 3.0, a onda opet Mkhitaryan u 62. za 4:0 i više nije bilo upitno hoće li Borussia upisati 12. pobjedu u prvenstvu. Lewandowski je ovjerio trijumf Milionera u 86. minuti. Aycicek je, ako ništa, donio utješni gol Werderu u posljednjim sekundama meča.

borussiaBayern se učvrstio na prvom mjestu i stigao do 18. pobjede u Nurnbergu. Mandžukić i Lahm su pogađali za slavlje Bavaraca, koji sada imaju omjer 18-2-0 i čak 56 bodova, što je 13 bodova više u odnosu na Bayer iz Leverkusena. BVB ima 39 bodova na trećem mjestu.

Braunschweig našeg reprezentativca Ermina Bičakčića doživio je težak poraz u Frankfurtu. Flum, Meier i Aigner su u prvom dijelu zabijali za visokih 3:0 i slavlje domaćih, koji su sada korak bliže opstanku, a Eintracht je sve bliže drugoj ligi. Bičakčićev tim je na dnu sa samo 12 bodova, a naš stoper je danas igrao svih 90 minuta.

wolfsburgWolfsburg je pogocima Rodrigueza s bijele tačke iz 59. minute, Dosta iz 66. i Gustava iz 75. uvjerljivo bio bolji od Mainza (3:0), dok je duel Freiburga i Hoffenheima završen podjelom bodova (1:1). Mensur Mujdža je igrao kod domaćih 90, a Sejad Salihović 74 minute kod gostiju. Vodeći gol za domaće postigao je Schimd u 68. minuti, ali je Modeste donio bod Hoffenheimu u samoj završnici.

Bundesliga, 20. kolo:
Werder – Borussia D. 1:5 (Aycicek 90/ Lewandowski 26, 85, Mkhitaryan 41, 62, Friedrich 47)
Frankfurt – Braunschweig 3:0 (Flum 7, Meier 43, Aigner 44)
Freiburg – Hoffenheim 1:1 (Schmid 68/ Modeste 88)
Nurnberg – Bayern 0:2