mirzaKošarkaši Brookly Netsa su u derbiju večeri na gostovanju savladali aktuelne šampione, košarkaše Miami Heata (96:95) uz odličnu partiju našeg reprezentativca Mirze Teletovića.

Sjajnu košarkaška predstava viđena je u duelu Miamija i Brooklyna, a pobjednik je odlučen u samom finišu meča.

Miami Heat je nešto bolje ušao u susret, odnosno većim dijelom prve četvrtine imao je rezultatsku prednost koja je u jednom trenutku iznosila sedam poena (20:13), no Netsi su serijom 9:2 uspjeli do kraja prve dionice doći do izjednačenja (22:22).

U drugoj četvrtini drugačija priča, odnosno Netsi kontrolišu rezultat, ali na poluvrijeme se odlazi sa vodstvom Heata (42:40).

Sredinom treće četvrtine Brooklyn stiže do prednosti od sedam poena (59:52), ali ne uspjeva prelomiti susret u svoju korist, pa se ulazi u neizvjesnu završnicu u kojoj se bolje snalaze izabranici Jasona Kidda za konačnu pobjedu 96:95.

Najefikasniji u redovima Brooklyna bio je Pierce sa 29 poena, dok je Teletović dodao 17 za 16 i pol minuta. Upisao je Mirza i četiri skoka, po dva u napadu i odbrani, te tri blokade.

S, druge strane kod Miamija su najefikasniji bili Bosh sa 24, te Wade sa 22 poena.