eto'tVeliki derbi u 22. kolu engleske Premier lige odigrali su na Stamford Bridgeu u Londonu Chelsea i Manchester United, a londonski Plavci su na kraju slavili uvjerljivu pobjedu od 3:1.

Dobro je United otvorio meč. Ashley Young je u drugoj minuti dobro šutirao, ali je Cech dobro reagovao, te je spasio svoj gol.

Chelsea se potom probudio, a u 16.minuti su stigli do vodstva. Samuel Eto’o je šutirao s vrha kaznenog prostora, a lopta uz pomoć Michaela Carricka završava iza leđa Davida De Gee za prednost Plavaca od 1:0.

etooUnited je potom prijetio u dva navrata. Januzaj je u 31. minuti loše šutirao da bi Danny Welbeck u 37. minuti imao veliku šansu, ali je iz odlične situacije šutirao pravo u Petra Cecha.

Uzvratio je Chelsea preko Hazarda u 41. minuti, ali pokušaj Brazilca odlazi preko gola. Ipak, samo tri minute kasnije novi gol u mreži Crvenih đavola. Cahill je ubacio s desne strane, a na pravom mjestu je ponovo Samuel Eto’o za sigurnih 2:0.

celzi utdOvim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo četiri minute igre u nastavku Chelsea je stigao i do trećeg gola. Nakon kornera Cahill je šutirao glavom, De Gea je odbranio, ali na pravom mjestu se našao Eto’o koji je poslao loptu u mrežu za uvjerljivih 3:0…

Nakon perioda mirne igre u kojem su oba tima imala nekoliko solidnih pokušaja, u 78. minuti susreta United je uspio stići do gola. Za smanjenje rezultata na 3:1 pobrinuo se Javier Hernandez.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, ali je bilo crvenih kartona. Crveni karton je kod Uniteda u nadoknadi vremena dobio Nemanja Vidić. Pred kraj susreta priliku za igru je dobio i Nemanja Matić, koji je nedavno stigao u Chelsea iz Benfice.

Goal Eto'o – Chelsea 1-0 Man United – 19-01… by hd2014

Goal Eto'o – Chelsea 2-0 Man United – 19-01… by hd2014

Goal Eto'o – Chelsea 3-0 Man United – 19-01… by hd2014

Goal Hernandez – Chelsea 3-1 Man United – 19-01… by hd2014