Veliki gradski duel, Derby della Madonnina, susret Milana i Intera odigran je večeras u 36. kolu Serie A, a Rossoneri su na kraju slavili pobjedu rezultatom 1:0.

Milan je u ovom susretu pružio mnogo bolju igru od Intera, te su na kraju sasvim zasluženo došli do pobjede u ovom susretu.

Ipak, prvu šansu je imao Inter. Yuto Nagatomo je prošao po lijevoj strani, šutirao je, no Abbiati je bez većih problema odbranio.

Nakon ove prilike Nerazzura uslijedila je potpuna dominacija Milana. De Sciglio je je imao dobru šansu u 26. minuti, da bi potom Kaka fantastičnim udarcem zatresao prečku, ali se rezultat do kraja prvog dijela nije mijenjao, te je ostalo 0:0.

Nastavak je donio ponovo bolju igru Milana. Bolja igra se Rossonerima isplatila u 65. minuti kada su konačno došli do vodećeg gola. Balotelli je centrirao iz slobodnog udarca, a Nigel de Jong zakucava loptu iza leđa Handanovića za prednost Milana od 1:0.

Nije Inter imao odgovor za odličnu igru Milana. Balotelli je imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca, ali je ovaj put Handanović dobro reagovao.

Na kraju je ostalo 1:0 za Milan, koji je tako došao do pobjede u velikom gradskom derbiju.