dzekoU utakmici 22. kola engleske Premier lige Manchester City na Etihadu vodi protiv Cardiffa sa 2:1..

City je od početka utakmice krenuo sa paljbom ka protivničkom golu. Imao je Džeko jednu dobru šansu, Marshall je odbranio, no bio je nemoćan u 15. minuti.

David Silva je prošao po lijevoj, vratio u peterac, Džeko je šutirao, loptu je jedan gostujući igrač izbacio, no ona je već prošla gol-liniju i domaći nogometaši mogli su početi sa radovanjem.

Zanimljivo, ovo je jubilarni 100. gol Građana ove sezone i drago nam je da je baš Edin autor istog. Cardiff je u 29. minuti preko Craiga Noonea izjednačio na 1:1, no onda sjajan prodor Džeke, nekoliko driblinga, lopta se odbila do Jesusa Navasa, koji zabija za 2:1.

Goal Dzeko – Manchester City 1-0 Cardiff – 18… by hd2014