asamoahTalijansko prvenstvo na svom je 24. kolu, a u nedjeljnom djelu programa odigrano je šest utakmica od kojih izdvajamo pobjede Juventusa i Napolija te visoko slavlje Parme na gostovanju kod Atalante.

Juventus je kod kuće svladao Chievo 3-1, a strijelci u Torinu bili su Asamoah u 17. na asistenciju Llorentea, Marchisio u 29. te Llorente u 58. na asistenciju Pirla. Jedini gol za goste zabio je Cacaeres u svoju mrežu u 51. minuti susreta. ‘Bianconeri’ su tako 14 kola prije kraja na plus 12 ispred Rome koja danas u 20.45 dočekuje Sampdoriju, a ima i još jednu utakmicu manje.

dzemailiNapoli je kao gost pobijedio Sassuolo 2-0 te se tako približio drugoplasiranoj Romi na samo bod zaostatka, iako momčad iz Rima ima spomenute dvije utakmice manje. Za oba gola momčadi Rafaela Beniteza asistirao je Hamšik, a zabili su Džemaili u 37. te Insigne u 55. minuti utakmice.

Parma je na gostovanju u Bergamu svladala Atalantu 4-0 te se tako izjednačila s Interom na petom mjestu na tablici, ali s minimalno lošijom gol razlikom. Goste je u vodstvo doveo Molinaro u devetoj, a Benalouane je u 74. pogodio u vlastitu mrežu za 2-0. Već tri minute kasnije Cassano je povisio na 3-0, a konačni rezultat postavio je Schelotto u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Genoa je kod kuće odigrala 3-3 protiv Udinesea. Za domaćine je dva gola zabio Gilardino i jedan Konate, dok su za Udinese strijelci bili Basta, Fernandes i Muriel.

Livorno je kao gost dobio Cagliari s 2-1, a utakmicu su obilježila čak tri crvena kartona (dva za goste).

Ranije je Catanija kod kuće svladala Lazio s 3-1 te tako osvojila vrijedna tri boda u borbi za ostanak u elitnom