gerrardLiverpool je na Anfieldu u 22. kolu engleske Premier lige dočekao Aston Villu, a na kraju pobjednika nije bilo 2:2…

Villa je pružila odličnu utakmicu, naročito u prvih 45 minuta, kada su bili bolji rival. Već iz prvog napada su mogli stići do vodstva, ali je Gabriel Agbonlahor promašio dobru priliku. Potom su imali još nekoliko šansi, a najizgledniju je imao Ciaran Clark koji je pogodio stativu u 24. minuti.

Ipak, samo minut kasnije Villa stiže do vodstva. Za vodstvo gostiju iz Birminghama od 1:0 pogodio je Andreas Weimann.

Nastavili su gosti s dobrom igrom i u nastavku prvog poluvremena. Dobra igra im se isplatila u 37. minuti kada je Christian Benteke matirao Mignoleta za vodstvo od 2:0.

Uspio je Liverpool da postigne gol u prvom dijelu. Igrala se druga minuta nadoknade kada je Daniel Sturridge pogotkom smanjio rezultat na 1:2.

Redsi su u nastavku susreta premili po preokret. Nakon osam minuta igre u nastavku su stigli do izjednačenja. Golman gostiju Brad Guzan je srušio Luisa Suareza, sudije je pokazao na bijelu tačku, a precizan s penala je Steven Gerrard za izjednačenje rezultata na 2:2.

Henderson je potom prijetio Guzanu u 65. minut, ali je golman Ville sjajno odbranio, da bi Luis Suarez u 77. minuti iz slobodnog udarca šutirao tik uz desnu statuvu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 2:2.

Goal Weimann – Liverpool 0-1 Aston Villa – 18… by hd2014

Goal Benteke – Liverpool 0-2 Aston Villa – 18… by hd2014

Goal Sturridge – Liverpool 1-2 Aston Villa – 18… by hd2014

Goal Gerrard – Liverpool 2-2 Aston Villa – 18… by hd2014