netsiKošarkaši Brooklyn Netsa savladali su večeras u svom Barclays Centru Orlando Magic rezultatom 101:90 uz sjajan nastup Mirze Teletovića.

Nakon izjednačene utakmice u prvih osam minuta,  Netsi prvi odlaze na ozbiljniju prednost. Imali su osam poena prednosti u jednom trenutku, ali je poenima Arrona Afflala Magic nakon prve dionice imao minus šest 27:21.

Vratio se Orlando u igru u drugoj četvrtini. Nisu Netsi uspijevali da stvore prednost, pa su uglavnom imali minimalnu prednost u ovom dijelu igre. Dobio je Orlando ovaj dio igre, te su na odmor otišli sa četiri poena zaostatka 46:42.

Ipak, u trećoj četvrtini domaći košarkaši su prelomili utakmicu. Rešetali su koš tima s Floride iz svih mogućih pozicija, a Magic nije imao odgovora na ovakvu igru izabranika Jasona Kidda. Iako su imali i 19 razlike tokom trećeg perioda, u posljednju četvrtinu se ušlo sa plus 17 u korist Netsa 73:56.

Mirnom igrom u posljednjoj četvrtini Netsi su sačuvali prednost, te su došli do pobjede u ovom susretu.  Mirza Teletović je ubacio 14 poena za 20 minuta na parketu, a imao je tri skoka i dvije asistencije. Netse je vodio Andray Blatche sa 18 poena. Kod Orlanda Kyle O’ Quinn je ubacio 15 poena.