pjankeFudbaleri Rome plasirali su se u polufinale Kupa Italije nakon što su večeras na Olimpicu savladali Juventus s 1:0.

Ovaj susret nije donio lijep fudbal. Roma je imala više loptu u svom posjedu u prvom poluvremenu, imali su nekoliko pokušaja prema golu Storarija, ali završnice nije bilo. Juventus se s druge strane više zanimao za odbranu, pa se na poluvrijeme otišlo bez golova.

uventus je uspio da zatrese mrežu Rome na otvaranju drugog poluvremena, ali je gol Pelusa poništen zbog ofsajda. Potom je Roma ponovo preuzela inicjativu utakmicom, a do zasluženog vodstva su stigli u 79. minuti.

Miralem Pjanić je uzeo loptu na sredini terena. Sjajno je povukao loptu, uposlio je Strootmana, koji je ubacio za Gervinha, a napadač iz Obale Slonovače pogađa za prednost od 1:0.

Gervinho je pokušao i u 86. minuti susreta, ali je Storari dobro odbranio. Potom je i Pjanić dobro šutirao, ali lopta otišla pored gola. Na kraju je Roma slavila pobjedu, te je prošla u polufinale.

Pjanić je u igru ušao u 75. minuti umjesto Florenzija.

Gervinho Goal ~ Roma vs Juventus 1-0 ~ 21.1… by AllGooals