Itekako je večeras nogometašima Real Madrida bila potrebna pobjeda protiv Valencije. Kraljevi su je željeli, ali nisu je ostvarili (2:2).

Realu su se oškrinula vrata do titule nakon što je ranije Atletico poražen u gostima od Levantea. Real se mogao primaknuti na tri boda od Jorganžija, s tim što izabranici Carla Ancelottija imaju utakmicu manje, a i treba imati na umu da Atletico gostuje Barceloni u zadnjem kolu.

Bilo kako bilo, sve bi drugačije bilo da je Real večeras uspio ostvariti pobjedu na Santiago Bernabeu. Valencia je na težak način ispala iz polufinala Evropske lige, ali to očito nije psihički poremetilo Šišmiše, koji su osvojili vrijedan bod u Madridu.

Real je bio nešto bolji u prvom dijelu, ali i Valencia je opasno prijetila, da bi u završnici došla do vodstva. Danie Parejo je ubacio s lijeve strane korner, Varane je nakratko zaspao, a Mathieu loptu glavom poslao u mrežu.

Real je uspio da izjednači u 59. minuti. Nakon jedne duge lopte s desne strane, Ronaldo glavom šalje povratnu za Sergija Ramosa, koji postiže novi gol i nastavlja svoju golgetersku seriju (dva gola Bayernu u Minhenu).

Nije dugo trajao taj rezultat na semaforu. U 65. minuti asistent prvog gola gostiju, Parejo, majstorski pogađa nakon ubačaja s desne strane. Feghouli je imao namjeru da šutira, lopta je izblokirana, došla je ravno na nogu Pareja, koji je silovitim udarcem matirao Lopeza. U sudijskoj nadoknadi Ronaldo spašava Real poraza i postavlja konačnih 2:2.

Real ostaje treći sa 83 boda, ali uz utakmicu manje od Barcelone (85) i Atletica (88).