romaFudbaleri Rome savladali su večeras na Olimpicu u 20. kolu italijanske Serie A ekipu Livorna s 3:0.

Tim našeg Miralema Pjanića došao je do zaslužene pobjede uz odličnu partiju reprezentativca Bosne i Hercegovine.

Dirigovao je Pjanić igrom Vučice koja je već nakon šest minuta došla do vodstva. Nakon akcije Pjanića koji je ubaio loptu, Gervinho se spetljao, što je iskoristio Mattia Destro, koji pogađa za vodstvo od 1:0.

Nastavila je Roma s napadima na gol Livorna. Prilike su se redale pred protivničkim golom, a golman Bardi je u 36. minuti morao po drugi put po loptu u mrežu. Ovog puta je pogodio Kevin Strootman za rezultat poluvremena  od 2:0.

Nastavak susreta donosi ponovo bolju igru Rome. Pjanić je posluživao lopte napadačima Vučice, koji se međutim nisu najbolje snalazili pred golom gostiju, pa su propustili veliki broj prilika.

Ipak, u 79. minuti došli su do trećeg gola. Za konačan rezultat od 3:0 pogodio je Adem Ljajić, te je Roma lagano stigla do nova tri boda.

Miralem Pjanić je igru napustio u 69. minuti…