Fudbaleri Crystal Palacea i Liverpoola odigrali su sjajnu utakmicu u okviru 37. kola engleske Premier lige (3:3).

Igrači Brendana Rodgersa neće osvojiti naslov prvaka ni nakon 24 godine čekanja. Redsi su večeras protiv Crystal Palacea vodili 3:0 11 minuta prije kraja utakmice, ali su uspjeli prosuti prednost i osvojiti samo jedan bod.

Liverpool je do vodstva stigao u 18. minuti utakmice kada je reprezentativac Velsa Joe Allen na asistenciju kapitena Gerrarda zatresao mrežu domaćeg golmana. Reds su  prvom poluvremenu imali još nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao.

U nstavku meča Redsi su krenuli dosta agresivnije u želji da što prije riješe utakmicu. Nakon osam minuta igre u nastavku Liverpool je uspio doći do drugog pogotka. Strijelac je ovaj put bio odlični napadač Daniel Sturridge.

Dvije minute kasnije Redsi su riješili sve dvojbe oko pobjednika večerašnjeg duela. Raheem Sterling je uposlio Luisa Suareza, a najbolji igrač lige za ovu sezonu pogađa za 3:0. Liverpool je imao pobjedu u svojim rukama, ali je onda uslijedio neshvatljiv pad.

Domaći su preko Delaneya u 79. minuti smanjili rezultat na 3:1, a smo dvije minute kasnije Dwight Gayle smanjuje na 3:2 i komplikuje stvari po Redse. Gayle je drugi golom na utakmici u 88. minuti postavio konačnih 3:3 i okončao Liverpoolovu borbu za naslov prvaka.