wiganIako su svi priželjkivali Manchester City u polufinalu engleskog FA Cupa, za finale će se boriti nogometaši Wigana.

Wigan je bio autsajder na Etihadu, no gosti su uspjeli da iznenade izabranike Manuela Pellegrinija, koji su danas bili daleko od svog pravog izdanja.

Domaći nogomtaši su tokom čitave utakmice vodili glavnu riječ, napadali, stvarali prilike, ali je Carson uspijevao da sačuva svoju mrežu. Wigan je neočekivano poveo u 27. minuti.

Iskusni Demichelis je skrivio penal, a Jordi Gomez je bio precizan s 11 metara za 0:1. Novi hladan tuš domaće je na Etihadu dočekao početkom drugog dijela. Perch je na ubačaj McArthura uspio da matira Pantilimona.

Uslijedili su žestoki ataci Građana, pogotov od 53. minute kada su ušli naš Džeko, Milner i Silva umjesto Negreda, Tourea i Jesusa Navasa. Napadi su urodili plodom u 68. minuti, kada je Nasri postigao gol za 1:2, nekoliko minuta nakon što je Džeko glavom sjajno pucao, a lopta odsjela na stativi.

Imao je Edin još dvije-tri dobre šanse, ali lopta nije htjela u gol. City je na sve načine tražio gol za revanš utakmicu, ali ipak se oprašta od FA Cupa i okreće se prvenstvu. Podsjetimo da su nedavno osvojili Liga kup.

Wigan će u polufinalu FA Cupa igrati protiv Arsenala, a drugi par čine trećeligaš Sheffield United i Hull City.