Vitez bolji od Iskre iz Bugojna

vitez_bugojno2_605_320Nakon povratka iz Međugorja gdje su obavili sedmodnevne pripreme i odigrali tri trening utakmice, od utorka 11. veljače, nogometaši premijerligaša Viteza ponovo rade u Vitezu. Vrijeme ih baš i ne služi, u srijedu je momčad sastavljena od nogometaša koji su u do sada odigranim utakmicama imali manju minutažu, odigrala utakmicu s Rudarom, kantonalnim ligašem iz Zenice i na opće iznenađenje uvjerljivo izgubili s visokih 3 : 0.

Jeftino prodavanje ugleda kluba naljutilo je trenera Mišu, igrači su zasluženo doživjeli velike kritike i poruku kako takvom igrom sami sebe udaljavaju od prve momčadi i najveću štetu nanose upravo sebi.

U petak, zbog vrlo lošeg vremena i dugotrajne kiše igrališta hotela Central i mjesnog kantonalnog ligaša NK Jardol, gdje Vitežani svakodnevno treniraju, bila su natopljena vodom, neupotrebljiva i za trening, pa je, umjesto treninga neplanirano bio slobodan dan. No, već u subotu Vitez je bio domaćin starom sportskom rivalu, federalnom prvoligašu Iskri iz Bugojna. Utakmica je odigrana na lošem terenu igrališta u Žumama, na kojemu svoje utakmice igra mjesni kantonalni ligaš NK Šantići.

Ovaj put trener Miše je izveo najbolju momčad, uvjetno rečeno prvu postavu, dok su mladići koji su se obrukali u srijedu u susretu sa zeničkim Rudarom, imali žestoki dvosatni trening.

Utakmica Vitez – Iskra bila je zanimljiva, vrlo borbena, rekli bismo, imajući u vidu loš teren, vrlo dobra, a potpuno zasluženo s 2 : 0 slavio je Vitez. I oba trenera, gostujući Šener Bajramović i domaći Ante Miše, mogu biti zadovoljni borbenošću, tjelesnom spremom i iskazanim htijenjem, te činjenicom da nije bilo ozlijeđenih.

Golove su dali Dedić u 21. i Smriko u 74. minuti, a Vitez je nastupio u sastavu: Živković, Jurčević, Imamović, Brekalo, Jurić, Kapetan, Dedić, Šišić, Vidović, Smriko, Isaković. U dijelu drugog poluvremena priliku su dobili Livaja i Alić.