Vukanović: HDZ ima skoro polovinu vlasti sa manje od 10 posto glasova

Vukanović: HDZ ima skoro polovinu vlasti sa manje od 10 posto glasova

Predsjednik stranke Lista za pravdu i red i poslanik u Narodnoj skupštini RS, Nebojša Vukanović, nastavio je svoj javni sukob s predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem, objavivši novu oštru kritiku na svom blogu.

Vukanović navodi da HDZ BiH, uprkos tome što je na Općim izborima 2022. godine osvojio nešto više od 137.000 glasova i ima četiri zastupnika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, kontroliše gotovo polovinu Vijeća ministara BiH.

HDZ BiH sa manje od 10 posto parlamenta, odnosno 4 od 42 poslanika Predstavničkog doma, ima skoro polovinu izvršne vlasti, što je nezabilježeno u političkoj praksi”, istakao je Vukanović, podsjećajući da ova stranka trenutno ima predsjedavajuću Savjeta ministara Borjanu Krišto, tri ministra, više zamjenika ministara, kao i generalnog sekretara Savjeta ministara BiH.

S druge strane, kako ističe, RS, sa 14 zastupnika i više od 600.000 glasova, dobila je svega dvije ministarske pozicije.

“Činjenice su neumoljive i pokazuju koliko je neosnovana i licemjerna priča Dragana Čovića o navodnoj neravnopravnosti i ugroženosti Hrvata u BiH”, naveo je Vukanović.

Posebno je kritizirao odnos HDZ-a prema dogovorima o Izbornom zakonu BiH, tvrdeći da Čović namjerno blokira rješenje kako bi održao političku dominaciju kroz Hrvatski narodni sabor.

“Čović i HDZ BIH moraju biti svjesni da su Dodik i SNSD prošlost, te da će snositi posljedice krajnje nekorektnog i neprijateljskog odnosa. Lista za pravdu i red neće zaboraviti uvrede, poniženja, nekorektno ponašanje i niske udarce”, poručio je Vukanović na kraju.

O tome šta je pisao Nebojša Vukanović možete pročitatti detaljnije na njegovom blogu.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS