Za oba gola u velikom preokretu Intera zaslužan naš Edin Džeko

Nogometaši Intera uz mnogo muke vratili su se na pobjedničke staze savladavši fenjeraša Cremonese rezultatom 2:1 na gostovanju.

Inter je kod posljednje ekipe lige gostovao s isključivo jednim ciljem, a to je upisati pobjedu i vratiti se na pravi put nakon poraza od Empolija u prošlom kolu. To je na kraju došlo zahvaljujući tandemu Edin Džeko – Lautaro Martinez.

Gosti su krenuli vrlo ofanzivno i izveli šest kornera u prvih osam minuta, no tim iz Cremone je poveo nakon što je prvi put prešao centar.

Igrao se 11. minut kada je David Okereke postigao jedan od najljepših pogodaka sezone. Pogodio je iz okreta udarcem van kaznenog prostora, a lopta je od prečku ušla u mrežu Andrea Onane.

Nije se dugo čekao odgovor. U 21. minuti Edin Džeko hvata fantastičan volej, a loptu golman odbija do Lautara Martineza koji pogađa u praznu mrežu.

Prvi gol pogledajte ovdje.

Do odlaska na odmor Džeko je imao još dvije dobre prilike, ali je rezultat bio 1:1.

Ključni detalj vidjeli smo u 65. minuti. Ponovo su isti akteri kreirali gol Intera. Ovoga puta Džeko gura sjajnu loptu u prostor za Lautara, a Argentinac svojim drugim pogotkom donosi preokret Interu.

Asistenciju Džeke i drugi gol Martineza pogledajte ovdje.

Ubrzo nakon preokreta, trener Simone Inzaghi izveo je obojicu današnjih junaka, a umjesto njih ušli su Romelu Lukaku i Joaquin Correa.

Ostalo je 1:2 tako da je Inter “skočio” na drugo mjesto na tabeli s dva boda više u odnosu na Milan i utakmicom više. Ipak, Napoli bježi, čini se, nedostižnih 10 bodova na vrhu tabele.

U narednom kolu Inter dočekuje upravo Milan u velikom gradskom derbiju.