Završnica za srčani udar u Manili: Nijemci šokirali Amerikance za finale Mundobasketa

Košarkaške reprezentacije Njemačke i SAD-a susreli su se u drugom polufinalu Mundobasketa, a u finalu, protiv Srbije, će igrati Njemačka nakon što su pobijedili rezultatom.

Nijemci i Amerikanci su od samog početka utakmice izgledali veoma raspoloženo. Nije se igrala neka pretjerano jaka odbrana i to se maksimalno koristilo.

Košarkaši SAD-a su puno trčali u kontre i koristili loše postavljanje Nijemaca, dok su košarkaši Njemačke uspijevali držati utakmicu u egalu šutem za tri poena.

Treba napomenuti da su ove dvije reprezentacije oborile i rekord Mundobasketa. Oni su postigli najviše poena u jednom poluvremenu u historiji prvenstava. Rezultat nakon prvih 20 minuta je glasio 60:59.

Sjajni Nijemci nisu posustajali ni u drugom poluvremenu. Nastavili su rešetati mrežicu, a pogotovo se zapalio Andreas Obst.

Amerikanci nisu pojačali agresivnost u odbrani u drugom poluvremenu, a rivali su to jedva dočekali da nastave sa pogocima iz vana.

Zasigurno najbolji susret ovogodišnjeg Mundobasketa igrao se na ogroman broj poena, obje odbrane pa i nisu baš postojale.

Sjajni Nijemci se nisu predavali, a prednost su sredinom posljednje četvrtine doveli i do 12 poena.

Amerikanci su ih sustigli na kraju utakmice, uveli utakmicu u egal, ali Obst je ponovo svojom trojkom riješio pitanje pobjednika.

Nijemci će u nedjelju igrati u finalu Mundobasketa protiv Srbije za titulu svjetskog prvaka.