Zrinjski slavio u Zenici i ostao u igri za titulu

Zrinjski, aktuelni prvak BiH, na gostovanju u Zenici kod Čelika danas je slavio važnu pobjedu rezultatom 1:0.

U prvim minutama šansa za domaće, kada je Dilaver dobro gađao iz slobodnjaka, ali je Soldo odbranio. Ubrzo nakon toga gosti uzvraćaju, a Pavlović brani udarac Šovšića.

Nastavljena je otvorena igra s obje strane, a gosti iz Mostara u 22. minuti ne koriste ogromnu šansu. Mandić je izašao sam ispred Pavlovića, ali je pucao pored gola.

Pokušao je i Stanić u 29. minuti na ubačaj Kadušića, glavom šutira pored gola sa nekih sedam metara. Do kraja prvog dijela ostalo je 0:0.

U nastavku je očekivano tim Blaža Sliškovića krenuo još jače ka golu Čelika i to se na kraju ispostavilo uspješnim.

Nakon sat vremena igre Plemići su poveli i to tako što je Ćubara zatresao vlastitu mrežu. Nedugo nakon toga Bencun je mogao se da riješi, ali je pogodio stativu.

Zrinjski je zadržao vodstvo i došao do pobjede, a kako je Sarajevo poraženo u Banovićima od Tuzle, ovaj tim i dalje ostaje u igri za titulu, iako dva kola prije kraja ima tri boda manje.

Zrinjski u narednom kolu dočekuje Tuzlu, a isto tako se nada da će Zvijezda 09 nešto napraviti na Koševu, kako bi došlo do dramatične završnice šampionata, iako se u jednom trenutku činio da će Sarajevo bez problema doći do naslova.

Čelik – Zrinjski 0:1 (Ćubara 61 – ag)

Čelik: Pavlović, Hodžić, Ćubara, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Pecelj, Jamak.

Zrinjski: Soldo, Gojković, Galić, Čirajk, Pezer, Marković, Barbarić, Stanić, Šovšić, Mandić, Kadušić.