Android
Zvanično: Gattuso više nije selektor Italije

Gennaro Gattuso zvanično više nije selektor fudbalske reprezentacije Italije.
Gattusu je presudio poraz od Bosne i Hercegovine u finalu baraža za Svjetsko prvenstvo, koji je duboko uzdrmao kompletan italijanski fudbal.
Fudbalski savez Italije sporazumno je raskinuo ugovor sa Gattusom, kojem se zahvalio na posvećenom radu u proteklih devet mjeseci koliko je proveo na klupi Azzurra.
“S obzirom da nismo ostvarili cilj koji smo sebi postavili, smatram svoju avanturu u reprezentaciji završenom. Plavi dres je najvrijednija stvar koja postoji u fudbalu i zato je ispravno odmah olakšati buduće tehničke procjene. Bila mi je čast voditi reprezentaciju i raditi sa grupom momaka koji su pokazali posvećenost i privrženost dresu. Najveća zahvalnost ide navijačima, svim Italijanima koji u ovim mjesecima nikada nisu uskratili svoju ljubav i podršku reprezentaciji. Uvijek s plavom bojom u srcu“, rekao je Gattuso.
Prije Gattusa ostavku je podnio i predsjednik italijanskog fudbalskog saveza Gabriele Garvini, ali i šef italijanske delegacije Gianluigi Buffon.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE






















