City u spektaklu s devet golova obilježio Boxing Day, lagane pobjede Tottenhama i Arsenala

Odigrane su četiri utakmice 19. kola Premier lige u tradicionalnom terminu od 16 sati, a sve u sklopu čuvenog Boxing Daya, spektakla koji se u engleskom nogometu obilježava dan nakon Božića, piše klix.ba.

Ovoga puta Boxing Day je protekao nešto “mirnije” pošto su tri utakmice odgođene zbog velikog broja igrača koji su zaraženi koronavirusom. Međutim, na četiri meča od 16 sati vidjeli smo dosta uzbuđenja.

Fantastičnu utakmicu odigrali su Manchester City i Leicester, a aktuelni prvak i lider slavio je rezultatom 6:3 u golijadi.

Furiozno je City započeo utakmicu, a golovi su se nizali u mreži Lisica. U petoj minuti lijep pogodak postiže Kevin De Bruyne, da bi u 14. minuti Riyad Mahrez s bijele tačke udvostručio prednost domaćina.

Do odlaska na odmor Ilkay Gundogan i Raheem Sterling donose 4:0 i činilo se da će Leicester doživjeti nezapamćen debakl.

Međutim, 11 minuta je bilo dovoljno gostima da postignu tri gola i u 66. minuti dobili smo utakmicu za poželjeti. Ipak, po gol Laportea i Sterlinga do kraja donijeli su pobjedu Građanima u velikom spektaklu.

Petu vezanu pobjedu u svim takmičenjima upisao je Arsenal koji je pregazio Norwich na gostovanju rezultatom 5:0.

Dvostruki strijelac za Topnike bio je Bukayo Saka, a po jedan su dodali Kieran Tierney, Emile Smith-Rowe i Alexandre Lacazette.