Liverpool pokazao silu i u gradskom derbiju, nova pobjeda Cityja, ali Chelsea ostaje lider

Liverpool je u gradskom derbiju razbio Everton rezultatom 4:1 u susretu 14. kola engleskog Premiershipa čime je tim Jurgena Kloppa došao do još jedne sigurne pobjede kojom su pokazali da su zbog čega su jedni od najvećih favorita da ove godine osvoje titulu prvaka, piše klix.ba.

Već u devetoj minuti Henderson je pogodio za 0:1, da bi samo deset minuta nakon toga Salah postigao gol i donio Redsima sigurno vodstvo. Ipak, Everton se nije predao pa je preko Grayja smanjio na 1:2, no to je bilo sve što je uspio tim Rafe Beniteza.

U 64. minuti Salah postiže svoj drugi, a za Liverpool treći gol, da bi konačnih 4:1 postavio Jota u samom finišu utakmice. Liverpool nakon ove pobjede ostaje na trećoj poziciji s dva boda manje od Chelseaja.

Što se tiče Plavaca, oni su večeras slavili protiv Watforda u gostima rezultatom 2:1 i to u meču koji je obilježio prekid od 30 minuta jer je jedan navijač na tribinama doživio srčani udar.

Chelsea golom Mounta dolazi u vodstvo od 1:0 u 29. minuti, ali Dennis u 43. vraća domaće u igru i poravnava na 1:1. Ipak, pobjedu aktuelnim prvacima Evrope donio je Ziyech golom u 72. minuti i to samo 12 minuta nakon što je ušao u igru.

Pobjedu je upisao i Manchester City koji je sa 2:1 bio bolji od Aston Ville. Građane u vodstvo dovodi Dias u 27. minuti, da bi im nešto sigurnije vodstvo na poluvremenu donio Bernardo Silva golom u 43. minuti.

Konačnih 2:1 postavio je Watkins u 47. minuti, a Villa do kraja susreta nije uspjela napraviti ništa više.

Chelsea ostaje lider sa 33 osvojena boda, Manchester City je drugi sa 32 osvojena boda, a Liverpool je treći sa 31 osvojenim bodom. West Ham je ostao na četvrtoj poziciji sa 24 osvojena boda, a oni su večeras remizirali sa Brightonom rezultatom 1:1.

Chelsea u narednom kolu gostuje West Hamu, City Watfordu, dok će Liverpool u goste Wolvesima.