Sjajni Velež remizirao u gostima s Elfsborgom, play-off Konferencijske lige je Mostarcima sve bliži

Nogometaši Veleža su remizirali u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige u gostima kod Elfsborga rezultatom 1:1.

Prvi su zaprijetili nogometaši Elfsborga kada je 11. minuti Larsson iz slobodnog udarca šutirao tik iznad gola, a već u narednom napadu Okkels šutira direktno u Bogdanovića.

Nakon pola sata igre Larsson je prošao po lijevoj strani i šutirao iskosa, a ponovo je Bogdanović bio siguran.

Već u narednom napadu Velež je opasno zaprijetio. Ovčina je odlično prošao nakon kontre i šutirao, a teškom mukom Ronning odbija u korner.

Iz tog kornera Rođeni su poveli. Nakon kornera nastala je gužva u kaznenom prostoru Elfsborga, a tu se najbolje snašao lijevi bek Radović.

Tak što je krenuo s centra Elfsborg je poravnao rezultat. Odbrana Veleža je loše reagovala, a to je iskoristio Frick i pogodio za 1:1.

Velež je imao prvu priliku u drugom poluvremenu. U 48. minuti Zajmović je pokušao iz voleja, ali je šut otišao daleko od gola.

U 51. minuti Larsson je izveo još jedan slobodan udarac, ali je lopta otišla pored gola kao i u prvom pokušaju.

Tempo igre je nakon te prilike pao, te se većinom igralo na sredini terena uz povremene poluprilike.

Ipak, golmani Elfsborga i Veleža su do kraja meča bili besposleni, te je susret završen rezultatom 1:1.

Uzvratni susret igra se idućeg četvrtka na stadionu Grbavica i ukoliko Rođeni prođu u play-off, tamo će igrati protiv boljeg iz dvomeča Luzern – Feyenoord.

Obzirom na prikazanu igru večeras u Borasu, nogometaši Veleža se zaista imaju pravo nadati tome.