Velež preokretom do pobjede protiv AEK-a

Fudbaleri Veleža na Grbavici su ugostili ekipu grčkog AEK-a u okviru drugog pretkola UEFA Konferencijske lige. Mostarski klub odigrao je fantastičnu utakmicu večeras u Sarajevu i zasluženo slavili rezultatom 2-1.

AEK je iz prve prave prilike postigao pogodak u 12. minuti susreta. Ansarifard je savladao golmana Veleža nakon prve šanse za grčki klub, ali su se fudbaleri Veleža vrlo brzo probudili. Samo dvije minute kasnije Omar Pršeš je postigao prekrasan gol za poravnanje.

Nakon izjednačenja, mora se reći da je Velež bio bolji rival do poluvremena. Više su trčali, trudili se, stvarali prilike. AEK je imao tek dva udarca prema golu našeg predstavnika, dok je Velež pokušao čak šest puta.

U drugom poluvremenu, Velež je došao do potpunog preokreta. Pogodak u ranoj fazi drugog dijela susreta postigao je Dženan Zajmović, nakon čega je Grbavica bukvalno eksplodirala.